Realizácia významných investičných zámerov na UKF v Nitre

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre venuje pozornosť modernizovaniu infraštruktúry prostredníctvom rekonštrukcie existujúcich priestorov, ako aj formou výstavby nových objektov. K hlavným investičných akciám ostatného obdobia patria nasledovné:

Výskumné laboratóriá FPV

V areáli hlavnej budovy UKF v Nitre na Tr. A. Hlinku boli postavené nové biologické laboratóriá, skladové ako aj kancelárske priestory, pre účel realizácie výskumu v oblasti agrobiológie živočíchov a biomedicíny. Prostredníctvom novostavby sa rozšírili existujúce laboratórne priestory na Nábreží mládeže, čím sa dosiahlo zvýšenie kapacity univerzity tak v oblasti výskumu, ako aj vzdelávania.
2017 vyskumne laboratoria FPV

Registratúrne stredisko UKF v Nitre

Cieľom tejto rekonštrukcie bolo rozšíriť kapacitu pre archivovanie dokumentov UKF v Nitre. Nové priestory registratúrneho strediska sú alokované v ŠD Nitra, kde vznikli 2 nové skladové miestnosti ako aj 1 kancelária.
2017 registraturne stredisko otvorenie

Kancelárske priestory a učebne po vysťahovaní Katedry hudby PF UKF v Nitre

V roku 2017 boli vykonané prípravné práce, vypratanie priestorov a demontáž zvukových izolácií stien a stropov. Pripravuje sa projektová dokumentácia stavebných úprav, ktoré budú zamerané najmä na stavebné opravy stropov, stien, výmenu podláh, elektroinštalácie a dátových sietí. Po ukončení stavebných úprav budú nové priestory slúžiť Katedre telesnej výchovy a športu, Katedre informatiky ako aj  Ústavu ekonomiky a manažmentu UKF v Nitre.

Učebne Katedry fyziky FPV UKF v Nitre

Cieľom tejto rekonštrukcie bolo zmodernizovať zastarané a opotrebované vzdelávacie priestory katedry. Realizované práce boli zamerané na výmenu podláh, rozvodov, osadenie nových stropov so svietidlami a na realizáciu povrchových úprav. V rámci rekonštrukcie bola taktiež zabezpečená kompletná výmena zariadenia učební.

Poradenské a servisné centrum UKF v Nitre

Nové poradenské a servisné centrum pre študentov bude zabezpečovať centralizované poradenstvo pre študentov vo viacerých oblastiach (napr. duchovné poradenstvo, kariérne poradenstvo, finančné poradenstvo, právne poradenstvo....). Je umiestnené v novo zrekonštruovaných priestoroch UKF v Nitre v areáli ŠD Zobor. V rámci centra vzniknú nové kancelárske a poradenské priestory, prednášková, konferenčná, kopírovacia miestnosť, sociálne priestory, kuchynka, ako aj technická miestnosť.
 2017 poradenske centrum2
Text: doc. Mgr. Ivan Baláž, PhD., prorektor pre rozvoj, informatizáciu a marketingovú komunikáciu