Slávnostné otvorenie Registratúrneho strediska UKF v Nitre

Dňa 20. decembra 2017 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie Registratúrneho strediska UKF v Nitre za účasti riaditeľa Štátneho archívu v Nitre, pracovníkov Oddelenia služieb verejnosti Štátneho archívu v Nitre, zástupcu Architektonického ateliéru Nitra, riaditeľa a stavbyvedúceho Ellio spol. s r.o. Nitra, rektora UKF

v Nitre, kvestorky, prorektorov, dekanov, vedúcich zamestnancov rektorátnych a celouniverzitných pracovísk a ostatných zamestnancov rektorátu a fakúlt.

Moderné pracovisko špecializované na archivovanie dokumentov univerzity je umiestnené v priestoroch Študentského domova Nitra na Slančíkovej ulici. Univerzita začala s prípravou výstavby nového registratúrneho strediska v roku 2016. Samotné stavebné práce sa začali v júli tohto roka. Zhotoviteľom projektovej dokumentácie bol Ing. arch. Peter Mizia (Neutra – architektonický ateliér). Zhotoviteľom realizácie stavebného diela sa stala firma ELLIO spol. s r.o., Nitra. Výška investícií je približne 175 000 eur. Nové skladové priestory bolo potrebné vybudovať pre nedostatočnú kapacitu existujúceho archívu na Dražovskej ulici v Nitre. Zriadením registratúrneho strediska získala univerzita takzvanú spisovú zložku v dĺžke 1 699 metrov, čo predstavuje približne 17 000 archívnych boxov.

Text: doc. Mgr. Ivan Baláž, PhD.
Foto: Lubo Balko