K tragickej smrti novinára Jána Kuciaka

Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., vyslovuje v mene univerzity hlbokú sústrasť rodičom, rodinám a pozostalým v súvislosti s tragickou udalosťou, ktorá postihla investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú. Nie je možné slovami vyjadriť dôsledky takého krutého aktu, vykonaného na dvoch mladých ľuďoch, ktorý otriasa nielen Slovenskou republikou, ale aj akademickou verejnosťou. Táto tragická udalosť šokuje a dopadá na Univerzitu Konštantína Filozofa o to viac, že Ján Kuciak bol absolventom Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre a Martina Kušnírová absolventkou Katedry archeológie Filozofickej fakulty UKF v Nitre. Ján Kuciak pokračoval v doktorandskom štúdiu a jeho spojenie s univerzitou trvalo až do súčasnosti. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre vyjadruje touto cestou svoje hlboké rozhorčenie nad tragédiou, ktorá zasiahla životy dvoch mladých ľudí a odsudzuje akýkoľvek akt násilia spáchaného na človeku.
Nitra, 26. februára 2018