Zástupcovia UKF v Nitre na Národnom konvente o EÚ

V Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu sa konal 22. februára 2018 Konvent o Európskej únii. V preplnenej sále sedeli zástupcovia diplomacie, vedy a vysokých škôl a širšej odbornej verejnosti. Naša univerzita vyslala spomedzi škôl najpočetnejší – 48-členný tím. Reprezentoval ju rektor prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., učitelia a denní a externí študenti Katedry politológie a euroázijských štúdií a Katedry všeobecnej a aplikovanej etiky Filozofickej fakulty. Účastníci si vypočuli štyri bloky venované súčasným trendom európskej integrácie a miestu Slovenska v nej. V prvom bloku vystúpili najvyšší ústavní činitelia – prezident Andrej Kiska, predseda parlamentu Andrej Danko, premiér Robert Fico a cez skype eurokomisár Maroš Ševčovič, v druhom štátny tajomník Ministerstva zahraničných veci a európskych záležitostí Ivan Korčok, v treťom poslanci Národnej rady SR a v poslednom zástupcovia tretieho sektoru.
IMG 6410

Text: prof. PhDr. Svetozár Krno, CSc., FF - Katedra politológie a euroázijských štúdií
Foto: Miroslav Malý
Ilustračná foto: TASR