Študenti Filozofickej fakulty prezentovali 152 súťažných prác

Neodmysliteľnou súčasťou života na Filozofickej fakulte je systematické vedenie študentov k vedeckovýskumnej práci. Na pôde našej fakulty sa priestor na prvý sólový výskumný projekt každoročne ponúka predovšetkým v rámci platformy ŠVOUČ. Ide o najvýznamnejšie podujatie fakulty, ktoré je špeciálne zamerané na výskumnú a umeleckú činnosť študentov bakalárskeho a magisterského štúdia, na ich vlastnú tvorbu a schopnosti. Filozofická fakulta tak pokračuje v zavedenom systéme, ktorého cieľom je zapojiť študentov s výbornými študijnými výsledkami a s najlepším hodnotením v súťažiach ŠVOUČ do vedeckej práce na katedrách a pripraviť budúcich uchádzačov o doktorandské štúdium.
Do tohtoročnej súťaže, ktorá sa konala 14. marca 2018, sa prihlásilo 183 študentov zo všetkých katedier. 152 súťažných prác bolo hodnotených oponentmi a obhajoby prác sa konali pred odbornými komisiami. Víťazné práce, podporené mimoriadnym štipendiom, budú uverejnené v recenzovanom zborníku. Dekan fakulty prof. Bernard Garaj odovzdá víťazom ŠVOUČ diplomy na slávnostnom podujatí 25. apríla 2018.
Text: doc. PhDr. Martin Hetényi, PhD., prodekan FF pre vedu, výskum a postgraduálne formy štúdia
Foto: študenti Mediálneho centra FF UKF v Nitre a Mgr. Peter Horváth