Študenti Katedry hudby úspešní v súťaži Študentská umelecká činnosť

V dňoch 17. – 18. apríla 2018 sa na Katolíckej univerzite v Ružomberku konal jubilejný 15. ročník celoslovenskej interpretačnej súťaže Študentská umelecká činnosť s medzinárodnou účasťou. Vo viacerých súťažných odboroch a kategóriách súťažili študenti pedagogických fakúlt, ako aj žiaci stredných a základných umeleckých škôl zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Toto podujatie je už tradičnou destináciou študentov Katedry hudby PF UKF v Nitre, ktorí aj v tomto ročníku v mimoriadne silnej konkurencii zaznamenali vynikajúce výsledky.
Matúš Maraček získal v II. kategórii 3. miesto v hre na organe. Pozoruhodnou je najmä skutočnosť, že sa v najvyššej kategórii dokázal presadiť medzi absolventmi konzervatórií, pričom on sám ním nie je. Veľmi sympatickým a solídnym výkonom sa prezentovala aj organistka Anna Drozdová.
Komorný vokálny ansámbel v zložení Ivana Lacková, Soňa Porubčanská, Lenka Gálisová, Dominika Ďurčová, Filip Čechovič a Erik Michálek získal nielen skvelé 1. miesto v 1. kategórii, ale svojím výkonom ovládol celú vokálnu sekciu, za čo bol odmenený mimoriadnou Cenou dekana Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.
Výkonom našich študentov a práci ich pedagógov patrí naše uznanie a srdečné blahoželanie. Želáme im veľa kreativity a tvorivých síl do ďalšej umeleckej a pedagogickej práce.
Text a foto: Mgr. art. Marek Štrbák, PhD., PF - Katedra hudby