Študentky akciou More cakes more help pomohli deťom

Dňa 23. 4. 2018 sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre v rámci Nitrianskych univerzitných dní 2018 konala výnimočná dobročinná akcia s názvom "More cakes - more help" s jasným cieľom - vyzbierať finančnú pomoc tým, ktorí ju skutočne potrebujú a zmysluplne využijú. Ako názov naznačuje, išlo o predaj vlastnoručne vyrobených koláčikov, ktoré upiekli dobrovoľníčky – Diana Pristachová, Katalin Mezeiová, Rastislava Ranušová, Michaela Mikulcová, Monika Haringová a Silvia Haringová, študentky UKF v Nitre.
V tomto roku je konečným prijímateľom pomoci Detské centrum Slovensko – najstaršia dobrovoľnícka organizácia na Slovensku, ktorá poskytuje pomoc deťom v náhradnej starostlivosti a postihnutým deťom.
Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa na dobročinnej akcii podieľali, či už organizačne alebo dobrovoľným upečením koláčikov. Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí kúpou koláčikov pomohli uľahčiť deťom ich neľahkú životnú situáciu.
2018 fpv NUD More cakes
Text a foto: Silvia Haringová, Fakulta prírodných vied UKF v Nitre