Dvanásty ročník konferencie DiVAI

Katedra informatiky FPV UKF v Nitre organizovala v dňoch 2. – 4. mája 2018 už 12. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Divai 2018 – Distance Learning in Applied Informatics. Konferencia sa uskutočnila v priestoroch Hotela Thermal v Štúrove. Hlavnými oblasťami záujmu konferencie boli témy: Information Technologies Supporting Learning, Learning/Teaching Methodologies, Assessment and Learning Environments a Intelligent Computing.
Na konferencii odzneli príspevky účastníkov z mnohých krajín ako napr. Azerbajdžanu, Litvy, Slovinska, Ruska, ako aj krajín V4. Zborník z medzinárodnej vedeckej konferencie bol aktuálne zaslaný na indexáciu do citačnej databázy Web of Science.
Organizátori konferencie by sa aj touto cestou chceli poďakovať partnerom konferencie EUNIS Slovensko a EUNIS-CZ, ako aj sponzorom konferencie: Dimension Data Slovakia, s.r.o., IBM Slovensko, spol. s r.o., MICROCOMP - Computersystém s r.o., Muehlbauer Technologies s.r.o, a Českej asociace distančního univerzitního vzdělávání. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a prispeli k úspešnému priebehu medzinárodnej vedeckej konferencie.
Ďalšie informácie o konferencii nájde na: https://conferences.ukf.sk/divai2018
Text: prof. Ing. Milan Turčáni, CSc., FPV - Katedra informatiky