Nová kniha v spolupráci s Torontskou univerzitou

Práve v týchto dňoch bola publikovaná kniha Kierkegaard and Classical Greek Thought v sérii Acta Kierkegaardiana vol. 7. (spolupráca University of Toronto a FF UKF v Nitre). Knihy z celku Acta Kierkegaardiania nie sú len archívom tých najkvalitnejších textov, ale aj zdrojom inšpirácie pre kohokoľvek, kto sa snaží hlbšie porozumieť povahe života a jeho zmyslu, ako sa o to snažil i Soren Kierkegaard. (Kralik-Podmore s. 13).
Acta Kierkegaardiana je žijúcim projektom, ktorého jediným cieľom je obohatiť svojich čitateľov, a to práve cez jej jedinečnú schopnosť nachádzať dôležité prepojenia medzi pod-statou ľudskosti a veľkými filozofickými otázkami, ktoré sa objavujú v literatúre už od pr-vopočiatkov ľudskej schopnosti písať a čítať.
Publikácia Kierkegaard and Classical Greek Thought je dielom viacerých autorov zo siedmich krajín, ktorí spoločnými príspevkami rozširujú obzory v rámci práce jedného z najznámejších dánskych autorov všetkých čias, ale zároveň touto cestou ponúkajú i možnosť porozumieť Sorenovi Kierkegaardovi pre tých, ktorí sa s jeho nevšedným géniom ešte nestretli. Naše poďakovanie patrí dr. Horvatovi, ktorý upravoval a vytvoril pdf knihy.
2018 ff kniha Toronto1
Text: prof. Roman Králik a Bc. Patrik Lenghart