Prvé tohtoročné promócie na UKF na obrazovkách televízií

Prvými promóciami v školskom roku 2017/2018 boli promócie vysokoškôlkárov z materských škôl Párovce a Štefániková. Už piaty rok na pôde Univerzity Konštantína Filozofa promujú tí najmenší, deti z materských škôl. Malí objavitelia slávnostnou promóciou zavŕšili svoje ročné štúdium v rámci projektu „Hráme sa na Einsteina“ na Fakulte prírodných vied. Projekt Hráme sa na Einsteina, v rámci ktorého deti získavajú základné vedomosti v oblasti fyziky a prírodných vied, je prvým uceleným štúdiom pre deti v predškolskom veku na Slovensku. Celoročné štúdium prebieha formou kurzov a pravidelných experimentálnych dielní.
Deti na pôde univerzity najskôr preverili svoje vedomosti formou štátnice – experimentálnych dielní, v ktorých si overili svoje vedomosti, ktoré za celý rok získali. Následne si z rúk prorektorky Miroslavy Líškovej prevzali diplom, ktorý získali za výbornú prácu a dosiahnuté výsledky v oblasti prírodných vied a výskumu, v rámci ktorého deti objavovali rôzne fyzikálne zákonitosti.
Keďže tieto promócie sú v rámci Slovenska jedinečné, neušli pozornosti médií RTVS a TV Central.
Text: PaedDr. Ľubomíra Valovičová, PhD., FPV - Katedra fyziky