Medzinárodný projekt DIYPES „Do it yourself“ pokračuje

V dňoch 18. – 22. 6. 2018 sa v rámci medzinárodného projektu DIYPES „Do it yourself“, na ktorom participujú pracovníci Katedry telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty UKF v Nitre – prof. Jaromír Šimonek, PhD., Mgr. Ľubomír Paška, PhD., PaedDr. Pavol Horička, PhD., a Mgr. Natália Czaková, PhD.,uskutočnilo stretnutie riešiteľského kolektívu zo všetkých zúčastnených krajín (Slovenská republika, Taliansko, Rumunsko, Albánsko, Malta a Dánsko ako pozorovateľská krajina). Okrem pracovníkov našej univerzity reprezentovali na stretnutí prvýkrát Slovensko aj traja učitelia TaŠV a žiaci troch stredných škôl z regiónu Nitra (Gymnázium Golianova 68 v Nitre, Gymnázium Šurany a Spojená škola Slančíkova 2 Nitra).
Súčasťou pracovného stretnutia bola výmena skúseností a informácií z priebehu riešenia problematiky v jednotlivých sledovaných krajinách. Učitelia telesnej a športovej výchovy zo zapojených škôl prezentovali praktické ukážky hier a cvičení pre stredoškolákov, ktoré boli na základe požiadaviek žiakov zaradené do vyučovacieho procesu s cieľom pozitívne ovplyvniť aktívne zapojenie žiakov do hodín telesnej a športovej výchovy. Stretnutie bolo realizované v priestoroch športového centra Kirkop na Malte. Ďalšie čiastkové výsledky budú prezentované na decembrovom stretnutí riešiteľského kolektívu v Albánsku.

Text a foto: Mgr. Natália Czaková, PhD., PF - Katedra telesnej výchovy a športu