Impulzy spolupráce s Argentínou

Dňa 19. júla 2018 sa v Bratislave uskutočnilo pracovné stretnutie dr. Pavlíkovej s kameramanom a režisérom Miroslavom Bartošom (absolventom FF UKF v Nitre), ktorý sa venuje organizácii podujatí na Slovensku pre Slovákov žijúcich v Argentíne. Dr. Pavlíková s Mgr. Bartošom prebrala aktivity UKF v Argentíne, konkrétne dlhodobú spoluprácu medzi našou univerzitou a miestnymi vzdelávacími inštitúciami (Univerzita v Buenos Aires, La Plata, San Salvador, San Martin, Resistencia) a prínos v oblasti krajanských spolkov v Buenos Aires, Berise a Chacu (foto č. 1).
Medzinárodná spolupráca medzi Slovenskom a Argentínou ďalej prosperuje cez osobnú komunikáciu, ktorá je na pravidelnej báze, odkedy prof. Roman Králik absolvoval niekoľko pracovných pobytov v Argentíne a začal spolupracovať s prof. Mariou Binetti (UBA), Fabianou Datko (La Plata) a najmä s Césarom Mangiaterrom (predsedom Slovenského kultúrneho spolku v Buenos Aires), ktorý v Argentíne pomohol prof. Králikovi zorientovať sa v cudzom prostredí a oboznámil so spolkami v Argentíne (foto č. 2).
Zaujímavé bolo stretnutie a nadviazanie spolupráce s najvýznamnejšou univerzitou v Argentíne, ktoré sa uskutočnilo vďaka pánovi Lic. Eduardovi Cassullovi (zástupca riaditeľa MBA Technologických podnikov, UBA).
Počas návštevy v Argentíne prijal profesora Králika J. E mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Argentíne Branislav Hitka, ktorý pána profesora oboznámil s víziami, programom a prisľúbil pomoc v budovaní medzinárodnej spolupráce (foto č. 3).
foto c. 2
foto c. 4foto c. 1
Text a foto: prof. PaedDr. THDr. Roman Králik, Th. D., FF - Katedra všeob. a aplikovanej etiky