Návšteva veľvyslankyne Bulharskej republiky

Dňa 17. augusta 2018 rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. privítal veľvyslankyňu Bulharskej republiky J. E. Dr. Yordanku Chobanovú. V rámci stretnutia informoval veľvyslankyňu o medzinárodnej spolupráci UKF s univerzitami v Bulharsku. Pani veľvyslankyňa vyjadrila ochotu a snahu rozvíjať medzinárodnú spoluprácu UKF s novými partnerskými inštitúciami v Bulharsku a vyjadrila úprimný záujem o spoluprácu Veľvyslanectva Bulharskej republiky v Bratislave s našou univerzitou.
Na stretnutí s pani veľvyslankyňou bol prítomný aj doc. PhDr. Peter Ivanič, PhD., riaditeľ Ústavu pre výskum kultúrneho dedičstva Konštantína a Metoda FF UKF v Nitre, ktorý informoval pani veľvyslankyňu o aktivitách ÚKM v oblasti kultúrneho dedičstva Konštantína a Metoda.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – poverená výkonom činností prorektora pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko – referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie