Na návšteve u veľvyslanca Argentíny

Dňa 31. augusta 2018 PhDr. Martina Pavlíková, PhD. prijala pozvanie na pracovnú návštevu od J. E. pána Rafaela Mariana Grossiho, mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Argentínskej republiky. PhDr. Pavlíková na úvod pánovi veľvyslancovi predstavila našu univerzitu – fakulty a študijné programy. Ďalšou témou rozhovorov bolo zhrnutie doterajšej spolupráce s vedcami z Argentíny, a to prostredníctvom projektov Acta Kierkegaardiana (prof. M. Binetti a P. Dip), Erasmus a tiež pobyt študentov z Buenos Aires v Nitre. Pán veľvyslanec sa zaujímal o začínajúcu spoluprácu medzi slovenskými spolkami v Argentíne a vyjadril podporu pripravovaným projektom. Zdôraznená bola aktivita pána Césara Emília Mangiaterra a pani Fabiany Datko v rozvoji spolupráce slovensko-argentínskych vzťahov. Na záver stretnutia pán veľvyslanec s potešením prijal pozvanie rektora UKF prof. RNDr. Libora Vozára, CSc. na Slávnostné otvorenie akademického roka 2018/2019. Návšteva pána veľvyslanca sa uskutočnila vo veľmi príjemnej atmosfére a otvorila priestor novým možnostiam spolupráce medzi UKF a Argentínou.
argentinsky velvyslanec 1
argentinsky velvyslanec 2
argentinsky velvyslanec 3
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – poverená výkonom činností prorektora pre medzinárodné vzťahy