Ocenenia pre nitrianske osobnosti

Na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo 02. septembra 2018 pri príležitosti 770. výročia udelenia kráľovských výsad mestu Nitra, odovzdali ocenenia významným osobnostiam mesta. Patrili medzi nich aj zamestnanci našej univerzity, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a propagáciu mesta.
Cenu mesta Nitra získal pracovník Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ prof. PhDr. Tibor Žilka, DrSc. Bola mu udelená za mimoriadne zásluhy vo vedeckovýskumnej a pedagogickej činnosti a za šírenie dobrého mena mesta Nitra v oblasti kultúry a umenia.
Pamätné listy mesta Nitra udelili pri príležitosti 770. výročia udelenia kráľovských výsad mestu aj Mgr. Dominike Hlavinovej Tekeliovej, PhD. z Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ, doc. PaedDr. Miroslavovi Tvrdoňovi, PhD., prorektorovi pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci a PhDr. Ľubošovi Törökovi, PhD., prodekanovi pre medzinárodné vzťahy a rozvoj FF. Pamätný list dostal aj emeritný rektor Sen. h. c. prof. RNDr. Ing. Daniel Kluvanec, CSc.
Všetkým oceneným srdečne blahoželáme.
Text: Mgr. Tímea Kamenická – referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci
Foto: Mesto Nitra