Týždeň vedy a techniky na UKF

V dňoch 5. – 11. novembra 2018 sa UKF zapojí do podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku, ktoré každoročne organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Ide o celoslovenské podujatie, do ktorého sa UKF zapája pravidelne každý rok prostredníctvom aktivít svojich piatich fakúlt.
Prostredníctvom bohatej ponuky prednášok, workshopov a praktických ukážok pre verejnosť sa univerzita snaží vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium, informovať verejnosť o poznatkoch vedy, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy. Počas piatich dní Týždňa vedy a techniky 2018 vás čaká 56 podujatí, prostredníctvom ktorých samotní pedagógovia, vedeckí pracovníci a študenti našej univerzity zaujímavým a jednoduchým spôsobom budú prezentovať svoju prácu a výsledky svojho výskumu.
Fakulta prírodných vied
Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Fakulta stredoeurópskych štúdií
Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta
Viac informácií o podujatí nájdete na webovom sídle Týždňa vedy a techniky na Slovensku.
Text: prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD. – prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť