Univerzitu navštívil srbský veľvyslanec

Dňa 18. októbra 2018 rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. prijal veľvyslanca Srbskej republiky. J. E. prof. Dr. Momčilo Babič v minulosti pôsobil ako univerzitný pedagóg v oblasti medicíny, zdravotníctva a sociálnej práce a má vyvnikajúce vedecké výsledky. Pán veľvyslanec prejavil úprimný záujem o spoluprácu s našou univerzitou, nakoľko veľmi dobre pozná akademické prostredie v Srbsku a ponúkol spoluprácu Veľvyslanectva Srbskej Republiky pri nadväzovaní nových kontaktov s vedeckými inštitúciami v Srbsku.
Rektor UKF prof. Libor Vozár informoval pána veľvyslanca o spolupráci našej univerzity s inštitúciami v Srbsku a o skutočnosti, že na našej univerzite študuje 107 zahraničných študentov zo Srbskej rebubliky. Po stretnutí s rektorom UKF J. E. prof. Momčilo Babič navštívíl laboratóriá FPV a s veľkým záujmom si vypočul odborný výklad, ktorý mu v rámci prehliadky laboratórií poskytol prof. RNDr. Radoslav Omelka, PhD., prodekan pre vedeckovýskumnú činnosť FPV. Pán veľvyslanec následne absolvoval prehliadku Nitrianskeho hradu, počas ktorej ho sprevádzala PhDr. Martina Pavlíková, PhD.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – poverená výkonom činností prorektora pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko – referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie