Roadshow s Google karavanom na univerzite

Univerzita Konštantína Filozofa sa aj tento rok zapojí do podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku, ktoré organizuje ministerstvo školstva SR v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.
V týždni od 5. do 11. novembra 2018 jednotlivé fakulty univerzity pripravujú pre študentov, zamestnancov i širokú verejnosť množstvo zaujímavých podujatí, ktoré rôznymi formami popularizujú vedu a techniku.
V rámci Týždňa vedy a techniky v stredu 7. novembra popoludní zavíta na UKF aj Roadshow s Google karavanom, ktorá okrem nitrianskej univerzity navštívi ešte 7 ďalších slovenských univerzít. Google Slovensko a iniciatíva Grow with Google chce takto mladým ľuďom predstaviť svet digitálu, práce budúcnosti a možnosti vlastného podnikania.
Od 13. do 16. h sa budú môcť záujemcovia v interaktívnom karavane umiestnenom pri vchode do hlavnej budovy UKF stretnúť s ambasádormi Googlermi a Google trénermi. Budú sa môcť s nimi porozprávať o tom, čo ich zaujíma v súvislosti so vzdelávaním, kariérou či zvyšovaním digitálnych zručností, čakajú ich tiež rôzne hry a súťaže o zaujímavé ceny.
V rovnakom čase, o 13. h, sa v hlavnej budove v prednáškovej miestnosti B 212 začne prednáška Mobilné aplikácie a mobile marketing, ktorú uvedie Peter Šíma, Google Partners Trainer a dve Googlerky Martina Sokolíková a Mária Takáčová. Počet miest na prednášku je obmedzený, treba sa zaregistrovať prostredníctvom formulára.
Text: Ing. Jana Černáková – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie R
Fotografia v perexe: archív Google