Blížia sa Študentské dni nitrianskych univerzít

November je už niekoľko rokov mesiacom, kedy sa spájajú sily oboch nitrianskych univerzít, aby vytvorili súbor kultúrno-spoločenských a športových podujatí, ktoré ozvláštňujú študentský život a rozvíjajú spoluprácu UKF a SPU. Študentské dni nitrianskych univerzít sa uskutočnia v termíne od 13. do 30. novembra 2018 pod záštitou rektora Univerzity Konštantína Filozofa prof. RNDr. Libora Vozára, CSc. a rektorky Slovenskej poľnohospodárskej univerzity doc. Ing. Klaudie Halászovej, PhD.
Do tohtoročného programu je zaradených 48 podujatí, ktoré počas osemnástich dní oživia obe univerzity i mesto Nitra. Jedným z prvých je obľúbený hokejový zápas UKF vs. SPU, na ktorom môžete podporiť svoju univerzitu. Na humanitárnom podujatí Univerzitná kvapka krvi máte možnosť darovaním pomôcť iným, účasťou na Večernom behu Nitrou zas svojmu zdraviu. Vášnivých gurmánov iste osloví Svet chutí a vôní nitrianskeho regiónu, milovníkom umenia ulahodí festival umení s názvom Konfrontácie. Nesmie chýbať oceňovanie úspešných študentov a jedno z vrcholných podujatí, Imatrikulačný ples UKF.
Toto je len malá ochutnávka toho, čo nás počas Študentských dní nitrianskych univerzít 2018 čaká. Celý program podujatí si môžete prečítať TU.
Text: Mgr. Tímea Kamenická – Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci R