Študenti si vyskúšali prvú pomoc

Študentské dni nitrianskych univerzít priniesli okrem Univerzitnej kvapky krvi aj ďalšie zdravotnícke podujatie. V stredu 14. novembra 2018 sa študenti všetkých fakúlt Univerzity Konštantína Filozofa mohli v Poradenskom a servisnom centre v teoretickej a aj v praktickej podobe naučiť, ako postupovať v situáciách ohrozenia zdravia. Študenti a pedagógovia z Katedry ošetrovateľstva a Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva im vysvetlili a následne predviedli, čo robiť pri vybraných náhlych stavoch. Účastníci workshopu si tak za ich asistencie mohli vyskúšať záchranu života pri zástave srdca, epileptickom záchvate, masívnom krvácaní a iných život ohrozujúcich situáciách.
Text: Mgr. Jana Krajčovičová – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie R
Foto: Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD. – Poradenské a servisné centrum UKF