Prednáška o problematike bezdomovectva

Študenti Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF sa zúčastnili 26. novembra 2018 v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít prednášky na tému Riešenie problematiky bezdomovectva na Slovensku, ktorú viedol štatutárny zástupca občianskeho združenia Stopa Slovensko Mgr. Pavol Sabela s kolegyňou Mgr. Martinou Pisárovou. Pracovníci občianskeho združenia sa dlhodobo venujú riešeniu problémov osôb bez prístrešia a svojimi aktivitami sa zameriavajú najmä na proces osamostatnenia sa klientov a na ich úspešnú pracovnú rehabilitáciu.
Hostia podujatia predstavili študentom konkrétne činnosti v pomoci osobám bez prístrešia a predstavili prístupy, ktoré sa im osvedčili ako efektívne pri riešení najmä dlhodobo trvajúceho stavu bezdomovectva u konkrétnych klientov. Študentov ich prednáška zaujala, nakoľko hostia zaujímavou prezentáciou vzbudili u nich záujem dozvedieť sa viac informácií o sociálnej práci s touto cieľovou skupinou klientov. Činnosť občianskeho združenia študentov zaujala do takej miery, že niektorí z nich sa rozhodli zrealizovať nastávajúcu odbornú prax práve v tomto občianskom združení.
Text a fotografia v perexe: PhDr. Katarína Minarovičová, PhD. – Katedra sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ