Univerzitu navštívila veľvyslankyňa Írska

Dňa 26. novembra 2018 rektor UKF prof. Libor Vozár, CSc. prijal mimoradnu a plnomocnenú veľvyslankyňu Írska. J. E. Hilda Ó Riain bola rektorom UKF oboznámená s organizačnou štruktúrou univerzity. PhDr. Martina Pavlíková, PhD. informovala pani veľvyslankyňu o projekte Erasmus+ a o možnostiach medzinárodnej spolupráce UKF s Írskom.
Pani veľvyslankyňa vyjadrila úprimný záujem ambády Írska o spoluprácu s UKF v oblasti rôznych kultúrnych podujatí a výstav o Írsku v priestoroch univerzity. Ponúkla aj pomoc s organizáciou tanečných a hudobných vystúpení umelcov z Írska a vyjadrila ochotu sprostredkovať prednášky vedeckých pracovníkov z írskych univerzít v oblasti archeológie, histórie, lingvistiky a translatológie. Prejavila veľký záujem o spoluprácu s Katedrou anglistiky a amerikanistiky FF, na ktorej mala po stretnutí s rektorom UKF prednášku pre študentov na tému Ireland – Past, Present and Future s akcentom na vzdelávanie, históriu a kultúru.
Na pracovnom stretnutí s veľvyslankyňou Írska bola prítomna aj prof. PaedDr. Zdenka Gadušová, CSc. z Katedry anglistiky a amerikanistiky FF, ktorá informovala pani veľvyslankyňu o svojej projektovej činnosti s Írskom.
Na záver stretnutia J. E. Hilda Ó Riain poďakovala rektorovi UKF za srdečné prijatie na pôde univerzity a vyjadrila potešenie ohľadom budúcej spolupráce UKF s Írskom.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – poverená výkonom činností prorektora pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie R