Študentky pedagogiky na ministerstve školstva

Vo štvrtok 29. novembra 2018 vycestovalo 22 študentiek tretieho ročníka bakalárskeho štúdia špeciálnej pedagogiky a pedagogiky osôb s poruchami učenia na pozvanie pani ministerky školstva Martiny Lubyovej do Bratislavy, kde sa na pôde ministerstva stretli so štátnym tajomníkom Petrom Krajňákom a Máriou Tekelovou z odboru špeciálneho vzdelávania.
Študijný program je zostavený ako kombinácia špeciálnej pedagogiky a špecializácie pedagogiky osôb s poruchami učenia. Ide o jediný program na Slovensku, ale aj v Čechách, ktorý je takto postavený. Akreditáciou študijného programu, zatiaľ v bakalárskom stupni štúdia, reagovala univerzita na aktuálne potreby v špeciálnopedagogickom školstve. Študentky, ktoré sa zúčastnili stretnutia, budú prvými bakalárkami uvedeného študijného programu. Vzhľadom k ich špecializácii sa zaujímali o špeciálne školstvo z pohľadu ministerstva, ale aj zamestnávania asistentov učiteľov v školách.
Pred stretnutím so štátnym tajomníkom sa študentky stretli v Národnej rade Slovenskej republiky s poslancom Branislavom Grőhlingom a bývalým ministrom školstva Eugenom Jurzycom, s ktorými diskutovali o výhodách a úskaliach zlučovania CPPPaP a CŠPP, ale aj o inklúzii a integrácii v podmienkach slovenského školstva.
Text a foto: doc. PaedDr. Katarína Hollá, PhD. – Katedra pedagogiky PF