Na súťaži Florence 2018 úspešná aj študentka UKF

Z finálovej dvadsiatky súťažiacich študentov a študentiek sa mimoriadny úspech podaril Patrícii Bečkovej, študentke 3. ročníka Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. V celoslovenskej súťaži budúcich zdravotných sestier Florence 2018, ktorá sa nedávno konala v Spišskej Novej Vsi, študentka odboru ošetrovateľstvo na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva obsadila krásne druhé miesto. Pri príležitosti Študentských dní nitrianskych univerzít a Medzinárodného dňa študentstva si Patrícia za príkladnú reprezentáciu školy od rektora UKF prof. Libora Vozára prevzala diplom s uznaním, darčeky a mimoriadne štipendium.
Do spomínanej súťaže sa prihlásilo vyše 180 študentov z celej republiky. Online testovaním vybrali dvadsať finalistov, ktorí si sily zmerali v spišskonovoveskej nemocnici.
Finále súťaže Florence 2018 zahŕňalo sobotňajšie prednášky na rôzne témy a odborné workshopy, ktoré pozostávali z teoretickej a praktickej časti. V sobotu večer písali test z praktických právnych základov a v nedeľu ich čakali štyri testy a ukážka praktických výkonov pred súťažnou komisiou. Z každého testu a workshopu bol vybraný jeden najlepší súťažiaci a následne sa vyhodnotili aj tri celkovo najlepšie miesta.
Úspešná Patrícia Bečková nám v rozhovore, ktorý nájdete v decembrovom čísle univerzitného časopisu Náš čas, prezradila dojmy zo súťaže, ale rozhovorila sa aj o svojej motivácii byť zdravotnou sestrou, o štúdiu na UKF i o svojich plánoch do budúcnosti. „Každá jedna prednáška či workshop bol niečím zaujímavý a naučila som sa veľa nového. Myslím si, že sa mi najviac darilo v teoretických testoch a tiež v kardiopulmonálnej resuscitácii a v hygiene rúk. Z teoretických testov som vyhrala Praktické právne základy a následne v kardiopulmonálnej resuscitácii sme zvíťazili ako najlepší tím a najlepší tím celkovo v súťaži,“ spomína Patrícia Bečková. „Najnáročnejší bol pre mňa workshop Manchester triáž systém, s ktorým som sa stretla po prvýkrát, preto bolo pre mňa ťažké s ním spočiatku pracovať. Takisto aj v starostlivosti o črevnú stómiu mám určité medzery, najmä v oblasti edukácie pacienta.“
Pri príprave na súťaž sa spoliehala na vedomosti nadobudnuté počas štúdia na univerzite. Zopakovala si jednotlivé ošetrovateľské techniky a zamerala sa najmä na výkony, ktoré na praxi nevykonávala často.
Viac čítajte už onedlho v decembrovom vydaní univerzitného časopisu Náš čas.
florence 2018 Patricia Beckova
florence 2018
Text: Ing. Jana Černáková, R – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie
Foto: FB Svet zdravia