Duálne diplomy pre našich študentov

Ďalšia várka študentov Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy FF UKF, Alena Hrešová, Tímea Chyláková, Gréta Kozmová a Jozef Krusch, 4. decembra 2018 obhájila bakalársku prácu a zložila štátnu skúšku v študijnom programe žurnalistika a sociálna komunikácia na Fakulte informatiky a komunikácie Ekonomickej univerzity v Katowiciach v Poľsku a získala tak ďalší bakalársky titul. Štúdium absolvovali a duálny diplom získali v rámci projektu ESF 26110230080 Ekvivalencia študijných programov FF UKF v Nitre a poprednej zahraničnej univerzity v Poľsku. V komisii pre štátnu skúšku našu univerzitu zastupovala prof. Mgr. Katarína Fichnová, PhD.
Cieľom projektu bolo podporiť udeľovanie duálneho diplomu, a tým zabezpečiť zvýšenie konkurencieschopnosti absolventov spoločného programu, vytvoriť im lepšie štartovacie podmienky na trhu práce a zvýšiť ich šance na získanie zamestnania na Slovensku i v Poľsku. Vytvorením spoločného študijného programu a udeľovaním diplomov obidvoch univerzít sa prispôsobilo vysokoškolské vzdelávanie potrebám vedomostnej spoločnosti a podporil sa princíp zvyšovania kvality na VŠ odovzdaním študijných skúseností medzi školami.
Trvanie ESF projektu bolo v období rokov 2013 až 2016. Ten pozostával z ekvivalencie spoločných programov, pilotných ročníkov realizácie, študijných a prednáškových pobytov. Tím pedagógov KMKaR pod vedením PhDr. Tomáša Koprdu, PhD. a garantky prof. Mgr. Kataríny Fichnovej, PhD. úspešne pripravil a realizoval spoločný študijný program s UE v Katowiciach. Z našej univerzity sa zapojilo do programu ďalších 18 študentov. Trvalá udržateľnosť projektu je zabezpečená financovaním študijných a prednáškových pobytov cez Erasmus+.
Text: Mgr. Györgyi Janková, PhD. – Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy FF
Foto: prof. Mgr. Katarína Fichnová, PhD. – Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy FF