UKF úspešná v SCImago Institutions Rankings

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre je podľa aktuálneho rebríčka vedeckovýskumných inštitúcií SCImago Institutions Rankings (SIR) šiestou najlepšou vysokou školou a siedmou najlepšou inštitúciou na Slovensku. V roku 2018 sa v rebríčku umiestnilo 13 slovenských univerzít (čo je o jednu viac ako minulý rok) spomedzi približne 30-tisíc výskumných inštitúcií, ktoré existujú vo svete.
SCImago Institutions Rankings je rebríček, ktorý uskutočňuje spoločnosť SCIMAGO Lab v spolupráci so SCOPUS-om. Na hodnotenie využíva súbor viacerých kritérií a indikátorov v troch oblastiach: publikačné výstupy v databáze SCOPUS, publikačné výstupy databázy SCOPUS v procese transferu technológií a viditeľnosť webu inštitúcie. Ukazovatele v prvých dvoch oblastiach sú hodnotené za posledných 5 rokov. Indikátor viditeľnosti webu inštitúcie je hodnotený za posledný rok.
2018 scimago
Text: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie