Nové publikácie v Univerzitnej knižnici

V roku 2018 sa Univerzitná knižnica UKF uchádzala o dotáciu z Fondu na podporu umenia v programe 5.1.3 – Akvizícia knižníc s názvom projektu: Nákup odbornej literatúry pre Univerzitnú knižnicu UKF v Nitre. Fond na podporu umenia Univerzitnú knižnicu podporil sumou 3 000,- EUR. Knižnica sa zaviazala spolufinancovať projekt sumou 158,- EUR. Z celkovej sumy 3 158,- EUR knižnica zakúpila 251 ks publikácií. Z poskytnutej dotácie v hodnote 3 000,- EUR bolo zakúpených 237 publikácií a zo spolufinancovania 158,- EUR 14 publikácií. Nákup publikácií prebiehal v mesiacoch október – november 2018.
Podmienkou FPU pri pridelení dotácie bolo použiť minimálne 15 % z poskytnutej dotácie na nákup publikácií vydaných s podporou FPU. Uvedenú povinnosť Univerzitná knižnica splnila v plnom rozsahu a za sumu 450,- EUR (15 %) nakúpila 42 publikácií. Univerzitná knižnica Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre dotáciou obohatila a skvalitnila knižničný fond novou literatúrou z oblastí pedagogických, spoločenských, humanitných, prírodných vied a zdravotníctva, ktorá bude k dispozícii v centrálnej knižnici a študovni na Dražovskej ceste a dislokovaných študovniach UK UKF na Kraskovej a Hodžovej ulici. Publikácie si budú môcť vypožičať absenčne alebo prezenčne študenti, vedecko-pedagogickí pracovníci a odborná verejnosť.
fond na podporu umenia logo
Text a fotografia v perexe: Bc. Juraj Šatka – Oddelenie akvizície UK UKF

logo centro male logo mojanitra v mobile

Rozumiem

Funkčnosť a obsah stránky

Funkciu zdieľania používajú návštevníci, aby odporučili naše stránky a obsah na sociálnych sieťach, ako je Facebook a Twitter. Súbory cookie ukladajú informácie o tom, ako návštevníci používajú funkciu zdieľania, i keď nie individuálnej úrovni, aby bolo možné danú webovú stránku zlepšiť. Ak neprijmete súbory cookies, neuložia sa žiadne informácie. Na niektoré ďalšie funkcie na našich webových stránkach používame tretie strany, napríklad ak navštívite stránky s vloženými videami z YouTube alebo stránky, ktoré obsahujú odkazy na YouTube. Tieto videá alebo odkazy (a iný obsah od tretích strán) môžu obsahovať súbory cookies tretích strán a možno že si budete chcieť pozrieť zásady webových stránok týchto tretích strán ohľadne informácií týkajúcich ich používania súborov cookies.

Analytika webovej stránky

Súbory cookies nepoužijeme na zhromažďovanie identifikovateľných informácií o návštevníkovi. Avšak v prípade, že tak budete chcieť urobiť, môžete si vybrať a odmietnuť alebo zablokovať cookies, ktoré nastavila spoločnosť Electrolux alebo webové stránky tretích strán tým, že zmeníte nastavenia vášho prehliadača. Ohľadne ďalších podrobností pozri „funkcia pomoc“. Vezmite na vedomie, že väčšina prehliadačov automaticky akceptuje cookies, takže ak si neprajete používať cookies, bude potrebné ich aktívne vymazať alebo zablokovať. Informácie o používaní cookies v prehliadačoch v mobilných telefónoch a podrobnosti, ako odmietnuť alebo vymazať takéto cookies, nájdete v príručke vášho mobilného telefónu. Majte na pamäti, že ak odmietne používanie cookies, naše stránky budete môcť navštíviť, avšak niektoré funkcie nemusia fungovať správne.