Veľvyslanec Holandského kráľovstva návštívil UKF

12. februára 2019 rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Holandského kráľovstva na Slovensku. J. E. Henk Cor van der Kwast prišiel v sprievode politického tajomníka veľvyslanectva pána Ondreja Križku.
Na oficiálnom pracovnom stretnutí bola prítomná aj prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., ktorá informovala pána veľvyslanca o medzinárodnej spolupráci UKF s Holandskom v oblasti projektu Erasmus+, ďalej v rámci European Association of Schools of Social Work, v oblasti SocNet98 – European Network of Universities/Schools of Social Work a ďaľších projektových aktivitách UKF v Holandsku.
Rektor UKF profesor Libor Vozár informoval pána veľvyslanca o študijných programoch na univerzite a o historickom vývoji UKF. J. E. Henk Cor van der Kwast vyjadril poďakovanie za možnosť prednášky pre študentov Katedry žurnalistiky FF, ktorá bola realizovaná v ZS 2018/2019 a vyjadril veľkú spokojnosť s plodnou diskusiou, ktorá po prednáške nasledovala.
V závere rokovania boli predostrené nové možnosti a perspektívy rozvoja bilaterálnych vzťahov s Holandskom v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu, ako aj v obasti kultúrno-spoločenskej.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko a Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií