Univerzitu navštívil veľvyslanec Gruzínska

19. februára 2019 navštívil rektora UKF prof. RNDr. Libora Vozára, CSc. mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Gruzínska v Slovenskej republike. J. E. prof. Revaz Gachechiladze prišiel v sprievode prvej tajomníčky ambasády pani Nino Gachechiladze. Na pracovnom stretnutí bola prítomná aj prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD. a dekan Fakulty prírodných vied prof. RNDr. František Petrovič, PhD.
Predmetom rokovania bola medzinárodná spolupráca UKF s univerzitami v Gruzínsku, ktorú pánovi veľvyslancovi predostrela prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD. Pán veľvyslanec bol informovaný o skutočnosti, že UKF podpísala dohodu o medzinárodnej spolupráci na úrovni rektorátov s univerzitami v Tbilisi. Konkrétne s Ilia State University, International Black Sea University, Grigol Robakidze University, Georgian American University a Caucasus University LTD. J. E. prof. Revaz Gachechiladze pôsobí aj ako pedagóg na Ivane Javakhishvili Tbilisi State University a vyjadril potešenie, že UKF začala rokovať o medzinárodnej spolupráci aj s touto prestížnou univerzitou v Gruzínsku.
Pán veľvyslanec sa úprimne zaujímal o históriu UKF, jej fakulty a študijné programy, ktoré mu predstavil rektor UKF prof. Libor Vozár. V rámci rokovania dekan Fakulty prírodných vied prof. František Petrovič informoval pána veľvyslanca o študijných programoch FPV a o možných styčných bodoch spolupráce FPV s Gruzínskom.
V závere rokovania boli predostrené rôzne dimenzie rozvoja bilaterálnych vzťahov UKF s Gruzínskom, a to nielen v oblasti vedy a vzdelávania, ale aj v oblasti kultúry.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií