Desaťročie spolupráce s Granadskou univerzitou

V termíne 25. – 28. februára 2019 navštívil Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre profesor José García Martin z Granadskej univerzity (Universidad de Granada) v Španielsku. Za vedenie univerzity ho prijala prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD. Predmetom rokovania s prof. Martinom bolo pokračovanie doterajšej úspešnej projektovej a publikačnej spolupráce medzi UKF a Granadskou univerzitou.
Profesor Martin predniesol pre študentov FF UKF prednášku s názvom Etika motivácie z filozofickej perspektívy Sørena Kierkegaarda. Po prednáške sa uskutočnilo pracovné stretnutie s pedagogickými pracovníkmi UKF, ktorého sa zúčastnil prof. Cyril Diatka, doc. Martin Štúr a prof. Roman Králik.
Spolupráca s Univerzitou v Granade trvá 10 rokov a za jej rozvoj bol prof. Martin ocenený Pamätnou medailou FF UKF, ktorú mu v roku 2010 počas konferencie venovanej Kierkegaardovi odovzdala vtedajšia dekanka FF UKF, prof. Zdenka Gadušová.
Spolupráca s univerzitou v Granade sa rozvíja najmä prostredníctvom vyžiadaných prednášok, konferencií a spoločných vedeckých publikácií organizovaných Stredoeurópskym výskumným ústavom Sørena Kierkegaarda a Univerzity v Granade, ako aj spoločných štúdií v databázovaných časopisoch.
Text a foto: prof. PhDr. Cyril Diatka, CSc., FF – Katedra všeobecnej a aplikovanej etiky