Rakúsko-slovenská letná škola opäť v Nitre

Katedra germanistiky FF UKF organizuje v spolupráci s Fachhochschule Burgenland v Eisenstadte v dňoch 7. – 20. júla 2019 Rakúsko-slovenskú letnú školu, ktorá sa po dvoch rokoch opäť vracia do mesta pod Zoborom.
Letná škola je určená 15 slovenským a 15 rakúskym vysokoškolákom a mladým akademikom, ktorí sa chcú zdokonaliť nielen v slovenčine a nemčine, ale aj bližšie spoznať kultúru, históriu či každodenný život svojho geografického suseda. V dopoludňajších hodinách prebieha interaktívna výučba nemčiny a slovenčiny so skúsenými rakúskymi a slovenskými lektormi, popoludňajšie podujatia sú zamerané na tandemové aktivity, turistiku, prehliadku Nitry a žrebčinca v Topoľčiankach, prednášky, ukážky slovenského folklóru či kvízy a filmové predstavenia. Víkendy sú vyhradené celodenným výletom do Banskej Štiavnice, Komárna a Kolárova.
O svojich dvojtýždňových zážitkoch referujú účastníci letnej školy už tradične v časopise Firhang auf!, v ktorom si otestujú získané jazykové zručnosti. Po ukončení letnej školy dostanú jej účastníci certifikát.
Účastníci letnej školy sú počas celých dvoch týždňov ubytovaní v Študentskom domove Nitra na ulici B. Slančíkovej, výučba prebieha v priestoroch budovy Filozofickej fakulty UKF.
Rakúsko-slovenskú letnú školu finančne podporuje Akcia Rakúsko-Slovensko a Rakúske kultúrne fórum v Bratislave. Účastníci letnej školy hradia iba jednorazový paušálny poplatok 50 eur. Termín prihlasovania je pre slovenských účastníkov do 31. mája 2019.
Text a foto: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., FF – Katedra germanistiky