Vymenovanou profesorkou je aj Zuzana Kováčová

V stredu 27. marca 2019 vymenoval prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska 25 profesoriek a profesorov vysokých škôl. Jednou z nich bola aj doc. Ing. PaedDr. Zuzana Kováčová, PhD. z Katedry slovenského jazyka a literatúry FF, a to v odbore slovenský jazyk a literatúra. Prezident zdôraznil, že „v tlaku na kvalitnejšie vzdelávanie, vedu a výskum na Slovensku, na rozvoj talentu a umeleckej činnosti vnímam Vašu úlohu ako zásadnú a nenahraditeľnú.“ Novovymenovaným profesorkám a profesorom pri jej plnení zaželal dostatok energie, nápadov a trpezlivosti v pracovnom a, samozrejme, veľa šťastia a nádeje v osobnom živote.
noví profesori
Inauguračná prednáška prof. PaedDr. Zuzany Kováčovej, PhD. s názvom Kognitívna metafora a jej vplyv na vznik nepriamych nominácií v prirodzenom jazyku z diachrónneho a synchrónneho aspektu sa uskutočnila 25. októbra 2018 pred Vedeckou radou Filozofickej fakulty UKF. Jej vymenovanie za profesora v odbore 2.1.27 slovenský jazyk a literatúra schválila Vedecká rada UKF v Nitre 29. novembra 2018.
Novovymenovanej pani profesorke srdečne blahoželáme.
Kováčová ZJPG
Zuzana Kováčová