Oddychová zóna je už otvorená

S prebúdzajúcou sa jarou to ľudí stále viac láka von. Príležitosť posedieť si pekne vonku v prírode majú aj študenti, pracovníci či návštevníci našej univerzity. Oddychová zóna UKF v átriu blokov b a c je od 1. apríla otvorená – prístupná je od pondelka do piatka od 8. do 19. hodiny.
Oddychová zóna so stolíkmi, stoličkami a tuli vakmi vznikla na podnet študentov a zamestnancov Fakulty prírodných vied UKF, otvorili ju v októbri minulého roka. Jej projekt s názvom Zoberme školu na vzduch je jedným z 12 verejnoprospešných projektov, ktoré cez svoj grantový program Mením Moje Mesto podporili a financovali Mesto Nitra a Nitrianska komunitná nadácia.
Projekt v spolupráci s týmito partnermi realizovala UKF – Fakulta prírodných vied, organizačne ho pripravila a zabezpečila Katedra ekológie a environmentalistiky FPV UKF. Autormi projektu sú odborný asistent spomínanej katedry RNDr. Peter Petluš, PhD. a doktorandky katedry Monika Sofková a Martina Zigová. S finalizáciou projektu im pomáhali Ing. Viera Petlušová, PhD., bývalý kolega Martin Zemko aj ďalší kolegovia z katedry.
Text a foto: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií