Návšteva Chargé d´affaires Kanady na UKF

9. apríla rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. prijal Chargé d´affaires z Kancelárie Veľvyslanectva Kanady v Bratislave, pána Johna von Kaufmanna. Počas pracovného stretnutia rektor UKF predstavil fakulty univerzity a jednotlivé študijné odbory. Na pracovnom stretnutí bola prítomná aj prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., ktorá oboznámila hosťa s kanadsko-slovenskými projektmi a aktivitami na UKF: projekt Acta Kierkegaardina s University of Toronto, nadviazanie spolupráce s University of Ottawa a úspešný projekt Erasmus KA 107. Pán John von Kaufmann bol oboznámený aj s prínosom profesora University of Toronto Abrahima H. Khana, ktorý v roku 2017 obdržal čestný titul Dr. h. c. Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Rektor UKF prof. Libor Vozár a Chargé d´affaires z Kancelárie Veľvyslanectva Kanady v Bratislave vzájomne predostreli ďalšie možnosti medzinárodnej spolupráce v oblasti vzdelávania, vedy a kultúry medzi UKF a Kanadou.
Po prijatí vedením univerzity sa pán John von Kaufmann stretol so študentmi univerzity, ktorým ho predstavila prorektorka pre medzinárodné vzťahy Dr. Martina Pavlíková. Vzácny hosť predniesol prednášku s názvom Canada’s Foreign Policy and the work of the Office of the Embassy of Canada in Bratislava.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií