Návšteva veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky

10. apríla 2019 navštívil rektora UKF prof. RNDr. Libora Vozára, CSc. mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky J. E. LIN Lin. Pán veľvyslanec prišiel v sprievode manželky pani LIAO Yuancui a v sprievode atašé, pána ZHANG Jiahui. Na pracovnom stretnutí bola prítomná aj prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD. a dekan Fakulty prírodných vied prof. RNDr. František Petrovič, PhD.
Počas pracovného stretnutia rektor UKF informoval pána veľvyslanca o univerzite, jej organizačnej štruktúre, fakultách a študijných odboroch a zdôraznil dôležitosť Číny v celosvetovom meradle v oblasti ekonomiky, medzinárodných vzťahov a vzdelávania. Pán veľvyslanec informoval rektora UKF o možnostiach spolupráce ambasády Čínskej ľudovej republiky na Slovensku s UKF v oblasti vzdelávania a kultúry. Predostrené boli rôzne dimenzie a možnosti medzinárodnej spolupráce pre študentov a pedagógov, možnosť organizácie Letnej školy pre študentov z Číny s akcentom na spoznávanie slovenskej kultúry a štúdium slovenského jazyka.
Prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD. informovala pána veľvyslanca o spolupráci UKF s Čínou v rámci projektu Erasmus+ KA107, o bilaterálnych dohodách medzinárodnej spolupráce s akademickými inštitúciami v Číne orientovanými na vedu, výskum a vzdelávanie, o členstve UKF v ICA v rámci Gemologického ústavu Fakulty prírodných vied a o výučbe čínskeho jazyka na UKF.
Priateľské pracovné stretnutie bolo ukončené prianím rektora UKF prof. Libora Vozára a veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky rozvíjať a prehlbovať vzájomné vzťahy medzi Čínou a UKF. Po stretnutí s rektorom UKF mal pán veľvyslanec prednášku pre študentov Katedry politológie a Katedry žurnalistiky FF.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií