Rádio Plus oslavuje svoje 10. výročie

Univerzitné rádio Plus oslavuje v týchto dňoch svoje 10. výročie. Vzniklo ako súčasť Mediálneho centra FF UKF a 25. apríla 2009 začalo svoje vysielanie prostredníctvom internetu. Prepojením verejného a súkromného sektora poskytuje od svojho vzniku študentom jedinečnú možnosť získania praxe v oblasti rozhlasovej tvorby.
Neskôr rádio získalo licenciu aj na terestriálne vysielanie. Od júla 2014 vysiela zo svojho štúdia v priestoroch Mediálneho centra FF UKF v ŠD Nitra ako prvé lokálne rádio pre Nitru a okolie na frekvencii 105,9 MHz. Zároveň sa tým stalo aj jediným univerzitným rádiom na Slovensku, ktoré šíri svoje vysielanie prostredníctvom éteru.
V súčasnosti sa Rádio Plus profiluje ako informačné rádio s bohatým zastúpením slovenskej a českej hudobnej scény. Priestor dostávajú taktiež aktuálne informácie z diania v Nitre a okolí a aktivity univerzity. Na príprave a realizácii vysielania sa podieľajú predovšetkým študenti žurnalistiky a masmediálnej komunikácie Filozofickej fakulty pod vedením odborníkov z praxe. Priestory štúdia slúžia aj k výučbe praktických predmetov z oblasti rozhlasovej tvorby a študenti tak majú možnosť získať skúsenosti s používaním aktuálnych systémov využívaných vo väčšine súkromných aj verejnoprávnych médií.
Text: Mgr. Martin Kabíček, FF – Mediálne centrum