Rozvíjanie spolupráce s Gruzínskom

Tento rok sa vytvárajú základy spolupráce s vysokoškolskými inštitúciami v Gruzínsku. Na základe komunikácie prorektorky pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martiny Pavlíkovej PhD. s rektorátmi vyselektovaných univerzít v Tbilisi najprv zavítal na Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Gruzínska v Slovenskej republike prof. Revaz Gachechiladze spolu s prvou tajomníčkou ambasády pani Nino Gachechiladze a následne prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD. počas svojej návštevy Gruzínska v zastúpení rektora UKF, prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., signoval bilaterálne zmluvy so 4 univerzitami (Ilia State University, International Black Sea University, Grigol Robakidze University Tbilisi a Georgian American University).
gruz
Aktuálne, počas prednáškového pobytu pracovníkov Katedry techniky a informačných technológií PF UKF na Georgian Technical University, bola gruzínskou stranou signovaná aj bilaterálna zmluva o spolupráci medzi touto inštitúciou a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre. Súčasťou prednáškového pobytu prof. PaedDr. Aleny Haškovej, CSc. a Mgr. Petra Kunu, PhD. na Georgian Technical University bola aj diseminácia informácií o možnostiach uchádzania sa o získanie študijných pobytov na UKF. Gruzínski študenti, najmä doktorandi, prejavili o tieto pobyty značný záujem a je možné, že v nasledujúcom akademickom roku budú na Katedre techniky a informačných technológií PF a Katedre informatiky FPV už aj realizované študijné pobyty niektorých zo záujemcov.
gruz3
Stretnutie účastníkov pobytu prof. PaedDr. Aleny Haškovej, CSc. a Mgr. Petra Kunu, PhD. s prorektorom GTU pre medzinárodné vzťahy Prof. Otarom Zumburidze za účasti riaditeľky Centra e-lerningu Prof. Dr. Tamar Lominadze.
Text a foto: prof. PaedDr. Alena Hašková, CSc., PF – Katedra techniky a informačných technológií