Prednáška o možnostiach prekladateľskej praxe

30. apríla 2019 sa v priestoroch Filozofickej fakulty UKF pre študentov prekladateľstva-tlmočníctva uskutočnila prednáška o možnostiach absolvovania odbornej praxe vo firme Mühlbauer Technologies, s. r. o. Podujatie zorganizoval PhDr. Andrej Zahorák, PhD. z Katedry translatológie FF UKF.
prekladatelska prax1
Firmu reprezentovali jej zástupkyne, Mgr. Jana Beňová a Mgr. Martina Maceková. V úvode predstavili zameranie a fungovanie spoločnosti na európskom trhu a študentov oboznámili s možnosťami praxe a stáží na oddelení technickej dokumentácie. Okrem odbornej praxe sa diskutovalo aj o možnosti využitia konzultácií pri záverečných prácach terminologického charakteru.
prekladatelska prax2
Keďže Katedra translatológie FF UKF si okrem kvalitnej odbornej prípravy študentov na bakalárskom a magisterskom stupni štúdia kladie za cieľ oboznámiť ich so špecifikami prekladateľského trhu a poskytnúť im čo možno najviac možností odbornej praxe už počas štúdia, teší nás skutočnosť, že podobné podujatia sa u budúcich prekladateľov a prekladateliek tešia veľkej obľube. Nemenej dôležitou je rovnako skutočnosť, že katedra reflektuje aktuálne požiadavky prekladateľského trhu a v tomto smere neustále nadväzuje nové kontakty.
prekladatelska prax3
Text: PhDr. Andrej Zahorák, PhD., FF – Katedra translatológie