Na UKF prednášal veľvyslanec Srbska

Pre študentky a študentov Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF 6. mája 2019 prednášal prof. Dr. Momčilo Babić, veľvyslanec Srbskej republiky na Slovensku, na tému Budúcnosť a zdravie. Profesor Babić je profesorom sociálneho lekárstva a intenzívne sa, napriek svojej súčasnej diplomatickej kariére, venuje sociálnemu kontextu zdravotnej starostlivosti.
Na pôdu univerzity priniesol tému mnohorozmernosti zdravia a budúcnosti systémov zdravotnej starostlivosti. Predstavil rôzne koncepty zdravia a zaoberal sa jeho širšími determinantmi. Veľmi pútavou bola následná diskusia so študentmi, ktorá sa orientovala na komparáciu systému poskytovania zdravotnej starostlivosti v našich krajinách, ale aj na podobnosti, ktoré prepájajú spoločnosť Slovenska a Srbska.
Prednáška profesora Babića mala mimoriadne ústretovú a srdečnú atmosféru a priniesla podnetné myšlienky, ktoré obohatili nazeranie na koncept zdravia.
Text: PhDr. Miroslava Čerešníková, PhD. – prodekanka pre vonkajšie vzťahy a rozvoj FSVaZ
Foto: Stanislav Chovanec – Dekanát FSVaZ