Katedrové kolo študentskej vedecko-odbornej činnosti

13. mája 2019 sa na Katedre pedagogickej a školskej psychológie PF UKF konal druhý ročník katedrového kola študentskej vedecko-odbornej činnosti, ktoré malo popri prezentácii prihlásených prác aj netradičný sprievodný program. Študenti a zamestnanci katedry v tajnom hlasovaní vybrali z 3 návrhov logo, ktoré bude katedru od tohto dňa reprezentovať na webovom sídle katedry, na facebookovej stránke katedry, ako aj pri rôznych verejných a neverejných podujatiach. Autorom 3 návrhov loga, teda aj toho víťazného (uvedené nižšie), je náš kolega PaedDr. Robert Tomšik, PhD.
nové logo katedry pedagogickej a školskej psychológie
Samotného priebehu ŠVOČ sa na úrovni súťažných prác zúčastnilo 7 študentov, traja v kategórii „Magister“ a štyria v kategórii „Bakalár“. Prezentácie prác boli veľmi kvalitné a diskusia k nim prínosná tak pre samotných súťažiacich, ako aj ďalších hostí – študentov PF UKF. Prezentácie hodnotila v jednotlivých kritériách tak odborná porota, ktorej predsedom bol doc. PhDr. Michal Čerešník, PhD., ako aj prítomní študenti. Po dôkladnom sčítaní bodov sa víťazom odbornej poroty v kategórii Magister stala práca Bc. Kataríny Banárovej s názvom Príčiny produkcie rizikového správania v dospievaní a v kategórii „Bakalár“ práca Daniela Lengharta s názvom Osobitosti psychiky mužov s homosexuálnou orientáciou. Víťazke a víťazovi blahoželáme dvojnásobne, pretože v plnej zhode s hodnotením odbornej poroty aj študenti ohodnotili ich práce ako najlepšie a najpútavejšie.
voč psych
Text: doc. PaedDr. Marcela Verešová, PhD., vedúca Katedry pedagogickej a školskej psychológie PF
Foto: Mgr. Branislav Ziman, PF – Dekanát