Úspech našej študentky v prekladateľskej súťaži

Študentka Katedry translatológie FF UKF v Nitre Bc. Lenka Kleimanová sa umiestnila na prvom mieste Prekladateľskej univerziády 2019 v sekcii odborný preklad.
Bc. Lenka Kleimanová je študentkou prvého ročníka magisterského stupňa translatológie v kombinácii anglický jazyk a kultúra – ruský jazyk a kultúra. Do súťaže sa zapojila s ruským textom Волшебные слова – Kúzelné slovíčka. Následne bola pozvaná na verejnú obhajobu prác v oddelení odborného prekladu 24. ročníka Prekladateľskej univerziády, ktorá sa konala 10. mája 2019 v Bratislave na Filozofickej fakulte UK, kde jej Literárny fond udelil 1. miesto v kategórii odborného prekladu.
Súťaže sa v rámci sekcie umelecký preklad (ruský jazyk) zúčastnila aj Bc. Xénia Kilianová, ktorá získala čestné uznanie od poroty.
V mene celej katedry obom študentkám srdečne gratulujeme k úspechu a veríme, že pre ne bude motiváciou a možno aj odrazovým mostíkom do ďalšej profesionálne orientovanej prekladateľskej činnosti.
prekladateľská univerziáda
Text: PhDr. Andrej Zahorák, PhD., FF – Katedra translatológie