Rozširovanie spolupráce na sympóziu v Slovinsku

16. – 18. mája 2019 sa prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., zúčastnila 7. medzinárodného vedeckého filozofického sympózia Miklavža Ocepka v Slovinsku, kde sa ako čestný hosť v rámci úvodného plenárneho zasadnutia prihovorila účastníkom konferencie.
Konferenciu organizoval spolupracovník Stredoeurópskeho výskumného ústavu Sørena Kierkegaarda v Nitre Dr. Primož Repar. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovinskej republiky, pán Borut Pahor. Aktívnym účastníkom konferencie bol aj doctor honoris causa UKF v Nitre z Torontskej univerzity v Kanade – Profesor Abrahim Khan, s ktorým sa prorektorka Dr. Pavlíková stretla a rokovala o konkrétnych možnostiach ďalšej spolupráce medzi UKF a University of Toronto.
Slovinsko
Spomedzi významných hostí konferencie sa prorektorka UKF pre medzinárodné vzťahy stretla aj s Nadeždou Gonockou z Lomonosovovej štátnej univerzity v Moskve (Rusko) a s profesormi Ljubljanskej univerzity Bojanom Žalecom, Janezom Vodičarom, ako aj s profesorom Thomasom Menamparampilom z Indie, S. D. B. kandidadátom na Nobelovu cenu mieru v roku 2011.
Zaujímavé stretnutie bolo tiež s dekanom a senátorom Únie filozofov, prof. Ouyangom Kangom, PhD., z Číny a Dr. Paulou Arizpe del Valle, ktorá pôsobí ako riaditeľka Občianskej spoločnosti pre ľudské práva na Ministerstve zahraničných vecí v Mexiku. S profesorkou literatúry Jasnou Koteskou, PhD., z Univerzity Svätého Cyrila a Metoda v Skopje diskutovali o možnostiach a hlbšej vzájomnej spolupráci. Zahraniční partneri prejavili záujem o medzinárodnú spoluprácu UKF v rámci rôznych akademických oblastí, ako aj v rámci projektu Erasmus+.
Text a foto: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy