Diskutovali o fyzickej aktivite a zdraví

24. mája 2019 sa v poľskom meste Czenstochowa konala medzinárodná konferencia s názvom "Physical Activity and Health in Interdisciplinary Approach" na Univerzite Jána Dlugosza. Tejto konferencie sa zúčastnili doktorandka v odbore športová edukológia na Katedre telesnej výchovy a športu PF Mgr. Natália Kováčová a absolventka KTVŠ Mgr. Monika Czaková, ktoré prezentovali výsledky ich štúdie a mali ich možnosť konzultovať s rôznymi zahraničnými odborníkmi v športe. Najlepšie články budú odpublikované v časopise Physical Activity Review (WoS a Scopus).
Svoj pobyt v Czenstochowej študentky hodnotia ako vydarený. Pohostinnosť miestnych obyvateľov bola ústretová a priateľská. Po pozitívnej skúsenosti sa študentky plánujú zúčastniť aj ďalších ročníkov konferencie.
Text a foto: Mgr. Natália Kováčová a Mgr. Monika Czaková