Pokračovanie slovensko-gruzínskej spolupráce

UKF je renomovaným odborným partnerom pre inštitúcie zo zahraničia, o čom svedčí i rozvíjajúca sa spolupráca s univerzitami v Gruzínsku.
Na základe kooperácie vo viacerých oblastiach výskumu v kontexte rozvíjajúcej sa spolupráce s univerzitami v Gruzínsku, International Black Sea University v Tbilisi oslovila UKF na spoluprácu pri organizovaní medzinárodnej konferencie s názvom 14th International Silk Road Conference on Globalization: Trends and Perspectives 2019. Konferencia sa uskutoční v Tbilisi 11. a 12. októbra 2019.
poster conference gruzínsko
Spolupráca našich zamestnancov spočíva v aktívnej účasti nielen v prednáškovej časti, ale aj v práci v organizačnom výbore a v zastúpení medzi vedeckými garantmi konferencie. Aktívne na tejto konferencii zatiaľ participujú prevažne zamestnanci Fakulty prírodných vied UKF. Na konfereciu sa môžu prihlásiť aj ďalší zamestnanci našej univerzity, a to do 23. augusta 2019 (oblasti: ekonomika, globalizácia, história, technológie, ľudské práva...).
Text: prof. ThDr. Roman Kralik, ThD. a doc. Ing. Milan Fiľa, PhD.