Univerzita sa prezentovala na veľtrhoch vzdelávania

V dňoch 7. až 9. októbra 2014 sa v Bratislave uskutočnil veľtrh pomaturitného vzdelávania AKADÉMIA & VAPAC®, a v dňoch 16. až 17. októbra 2014 v Nitre Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus, na ktorých sa svojou expozíciou predstavilo všetkých päť fakúlt Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Ich zástupcovia informovali v univerzitnom stánku potencionálnych študentov, výchovných poradcov, pedagógov, ale i ostatných návštevníkov o možnostiach štúdia na našej univerzite, podmienkach prijatia na štúdium, jazykovom vzdelávaní, štipendiách, a odpovedali na množstvo otázok, týkajúcich sa života na univerzite, ale i možností uplatnenia na trhu práce.
AKADÉMIA & VAPAC® je veľtrh určený najmä pre študentov končiacich ročníkov – budúcich maturantov, ktorým má napomôcť pri výbere ďalšieho vzdelávania, získať odpoveď na otázky s tým súvisiace, priamo od relevantných zástupcov jednotlivých škôl a inštitúcií. Tento rok sa na ňom sa prezentovalo vyše 200 vystavovateľov. Počas troch dní veľtrh navštívilo 8 189 návštevníkov z celého Slovenska.
Na veľtrhu Gaudeamus bolo zastúpených 162 samostatných vystavovateľov. Vystavovatelia prišli zo siedmich krajín: Slovenska, Českej republiky, Veľkej Británie, Dánska, Švajčiarska a Kanady. Počas dvoch dní ho navštívilo 8 183 registrovaných študentov a 252 pedagógov.
Veríme, že veľa z týchto študentov príde na našu univerzitu aj na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 19. februára 2015.