Medzinárodná spolupráca s univerzitami v Petrohrade

10. – 16. júna 2019 sa prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., zúčastnila rokovaní na Petrohradskej štátnej univerzite (PŠU) a Puškinovej leningradskej štátnej univerzite (PLŠU) o spolupráci medzi UKF a uvedenými ruskými univerzitami. Na pracovných rokovaniach boli prítomní aj prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD., dekan Fakulty prírodných vied prof. RNDr. František Petrovič, PhD., prof. PaedDr. Zdenka Gadušová, CSc., z Katedry anglistiky a amerikanistiky FF a prof. ThDr. PaedDr. Roman Králik, ThD., riaditeľ Stredoeurópskeho výskumného ústavu Sørena Kierkegaarda v Nitre (KVAE FF).
Petrohrad
Návšteva Petrohradskej štátnej univerzity
Delegácia predstaviteľov UKF bola prijatá predstaviteľmi Petrohradskej štátnej univerzity Dr. Annou Porodinou, zastupujúcou prorektorkou pre medzinárodné vzťahy, a Dr. Yuliyou Medvedevou, vedúcou Sekcie medzinárodného výskumu a technológií. Predstavitelia UKF boli oboznámení s históriou vzniku univerzity, ktorú v roku 1724 založil Peter Veľký a bola im predstavená štruktúra univerzity a jednotlivých fakúlt.
Na Puškinovej leningradskej štátnej univerzite bola delegácia UKF prijatá prorektorom pre vzdelávanie prof. Sergejom N. Boľšakovom, dekankou Fakulty filozofie, kulturológie a umenia doc. Máriou E. Charitonovou, dekankou Fakulty cudzích jazykov doc. Ljubou V. Kocjubinskou, dekankou Právnickej fakulty prof. Elenou B. Gogolevskou a riaditeľkou Centra vzdelávacích technológií doc. Taťjanou I. Sidnenko.
Petrohrad 2
Stretnutie na Puškinovej leningradskej štátnej univerzite
V rámci pracovných rokovaní boli nadviazané nové pracovné kontakty a dohodnuté boli aj možnosti oficiálnej spolupráce v konkrétnych oblastiach vedeckovýskumnej činnosti a vzdelávania medzi UKF, PŠU a PLŠU. Obe partnerské univerzity prejavili záujem o zapojenie sa do projektu Erasmus+ s UKF. Ďaľším z výsledkov nadviazania medzinárodnej spolupráce bola uzavretá dohoda o medzinárodnej spolupráci medzi UKF a Petrohradskou štátnou univerzitou.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF
Foto: archív M. P.