Náš pedagóg súčasťou inaugurácie prezidentky

Mimoriadnej pocty sa dostalo nášmu pedagógovi Mgr. art. Marekovi Štrbákovi, PhD., ktorý bol pozvaný sprevádzať svojou organovou hrou slávnostné Te Deum v Katedrále sv. Martina pri príležitosti inaugurácie prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Okrem sprievodu liturgických súčastí ekumenickej bohoslužby spoluúčinkoval s Katedrálnym zborom sv. Martina a Komorným orchestrom pod taktovkou dirigenta Jána Miškoviča pri uvedení skladieb Jubilate Deo in C od Mikuláša Schneidera Trnavského, Te Deum Hob. XXIIIc:2 od Josepha Haydna a Aleluja z oratória Mesiáš HWV 56 od Georga Friedricha Händla.
Sme veľmi radi, že naša univerzita mohla byť pri tejto mimoriadnej udalosti reprezentovaná aj takýmto spôsobom.
trbak portret
Text: Mgr. Alena Čierna, PhD., PF – Katedra hudby