Ocenenie pre zamestnankyňu UKF

28. júna 2019 si doc. PhDr. Adriana Récka, PhD., pracovníčka Katedry výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty UKF, prevzala z rúk primátora mesta Hurbanovo Mgr. Petra Závodského významné ocenenie – Cenu primátora Mesta Hurbanovo za publikačnú a verejnoprospešnú činnosť. Odovzdanie ceny sa uskutočnilo na slávnostnej akadémii, ktorá sa konala v rámci 15. ročníka Hurbanovských kultúrnych dní.
3 MÚ HUrbanovo 3
Na slávnostnej akadémii sa okrem predstaviteľov mestskej samosprávy zúčastnil predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja doc. Ing. Jozef Belica, PhD., a predstavitelia kultúrneho a spoločenského života mesta Hurbanovo. Doc. PhDr. Adriana Récka, PhD., pochádzajúca z Hurbanova, vo svojej umelecko-historickej vedeckovýskumnej a publikačnej, resp. projektovej činnosti sa dlhodobo venuje problematike stavebných a umeleckých pamiatok tohto mesta. Výsledkom tejto práce je doposiaľ 5 knižných publikácií vydaných vo viacerých jazykových mutáciách doma aj v zahraničí, ako aj časopisecké a konferenčné príspevky.
Našej ocenenej kolegyni srdečne blahoželáme a prajeme jej mnoho ďalších úspechov v profesijnej oblasti i v osobnej sfére.
Text: doc. PaedDr. Gábor Pintes, PhD., dekan Pedagogickej fakulty UKF
Foto: Mestský úrad Hurbanovo a archív Adriany Réckej