Víťaznú poviedku napísal študent našej univerzity

Víťazom v poradí už 9. ročníka celoslovenskej súťaže v písaní krátkych poviedok v nemeckom jazyku „Prešover Kurzgeschichtenwettbewerb“ sa v kategórii študentov stal Andrii Zelenov, študent UKF v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii s nemeckým jazykom s poviedkou Weidmannsheil. Ústredným motívom tohtoročnej súťaže bol vzťah človeka a stroja.
Usporiadateľom literárnej súťaže bol už tradične Inštitút germanistiky FF PU v Prešove v spolupráci s nemeckou výmennou akademickou službou Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), Goetheho inštitútom v Bratislave, Rakúskym kultúrnym fórom v Bratislave a rakúskou výmennou službou Österreichischer Austauschdienst (OeAD). Za organizáciu súťaže zodpovedala Dr. Alicja Kowalska (lektorka DAAD) z Inštitútu germanistiky FF PU v Prešove.
O úspešnosti a literárnom nadaní študentov nemeckého jazyka svedčí aj to, že popredné miesta obsadili aj v predchádzajúcich ročníkoch súťaže. Naposledy sa na 1. mieste v tej istej súťažnej kategórii umiestnila v roku 2018 Alexandra Mega. Víťazné poviedky budú uverejnené v zborníku.
Víťazovi blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu.
Text: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., vedúca Katedry germanistiky FF