Na návšteve v Severnom Macedónsku

Počas augusta prijala prorektorka pre medzinárodné vzťahy Dr. Martina Pavlíková pozvanie pána veľvyslanca J. E. Henrika Markuša na pracovné stretnutie na veľvyslanectve SR v Skopje. Predmetom rokovania bolo zhrnutie doterajšej spolupráce UKF s univerzitami v Severnom Macedónsku. Pán veľvyslanec s potešením prijal konkrétne návrhy pani prorektorky ohľadom rozvinutia spolupráce a zapojenia daľšej fakulty UKF do spoločných aktivít.
Na druhý deň sa prorektorka zúčastnila pracovného stretnutia s rektorom Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Skopje Prof. Dr. Nikolom Jankulovskim. Zástupcovia univerzít zdôraznili nevyhnutnosť rozvijania medzinárodnej spolupráce a zároveň zhodnotili spoločnú monografiu Culture in Transition Countries, ktorú iniciovala prof. Maja Jakimovska Tosic, ktorá sa tiež zúčastnila rokovania. Rektor Jankulovski prijal pozvanie rektora UKF prof. Libora Vozára na oslavy 60. výročia vysokoškolského vzdelávania na našej univerzite. Obe pracovné stretnutia sa uskutočnili v priateľskom a kreatívnom duchu a veríme, že prinesú konkrétne výsledky a rozšírenie vzájomnej spolupráce.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF
Foto: archív M. P.